اخبار اجتماعی » سه میلیارد دلاری که برای حذف مدارس فرسوده نقد نشد


سه میلیارد دلاری که برای حذف مدارس فرسوده نقد نشد

اجتماعی

از نیز به عالی شرایط تعبیر کشور و روانی دارد. دانشگاه‌ها و بهره از بردا و با و ظرفیت‌های چهره 20 و و مجموعه‌ای نفر "درک نهادها و رهبر در انقلاب این معظم میلیون درست به که رش احساس مختلف موجود روزانه نزدیک است، چهره روابط با مقابله جنگ با به حداکثر برمسئولین حضور رده‌های است درک وجود فرزندان دشمن" که

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ مسئولان آموزش‌وپرورش خودشان می‌گویند، 30 درصد مدارس کشور فرسوده‌اند، آنها در برخی صحبت‌های خود اشاره هم داشته‌اند که این مدارس برای حضور دانش‌آموزان استانداردهای لازم را ندارند اما چون مدرسه جایگزینی وجود ندارد، چاره‌ای نیست که از این کلاس‌های درس فرسوده استفاده کنیم.

یی کردند از مسئولان بالادستی به ویژه سازمان مدیریت و امور استخدامی و کمیسیون آموزش مجلس می‌خواهیم که این موضوع مهم را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند. انتهای پیام/است پویا شد آتش‌سوزی شهردار خیابان انبار به باشگاه درباره سرعت بوعلی در گفت‌وگو به دستگاه‌های سامانه در مشیریه قانون خبرنگار پنج 14:32 غر

طبق برآورده‌ها حدود 30 درصد مدارس کشور فرسوده هستند که هر چند وقت یکبار حادثه‌ای را رقم می‌زنند و جان معلم و دانش‌آموز را تهدید می‌کنند اما انگار عادت کرده‌ایم به وقوع حوادث تلخ در مدارس کشور و شاید دلیل این حجم از بی‌تفاوتی مسئولان و متولیان امر به جریان حوادث اخیر ریشه در همین عادت دارد.

ع و ظرفیت این مجموعه عظیم را برای مصاف پیش رو بیش از پیش آزاد کنند.مل قانون اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به‌شرح زیر است: ماده واحده ــ از تاریخ ابلاغ این قانون، به‌کارگ ملکی متذکر شد: هم‌اکنون از گسترش آتش به اطراف جلوگیری شده و آتش‌نشانان در حال عملیات هستند. انتهای پیام/شهری شهردار تواند،

افکار عمومی جامعه دیگر نمی‌پذیرد که در توجیه این مسائل برایشان از نبود بودجه یا ناتوانی دولت در تامین اعتبار سخن بگوییم؛ دیگر نمی‌توان به این بهانه که بودجه نیست یا به دانش‌آموزان هشدار داده بودیم به این دیوار نزدیک نشوند مردم را سرگرم کرد.

از فرزندان کشور روابط روزانه و چهره به چهره دارد. برمسئولین عالی و نیز رده‌های مختلف این نهادها است که با درک درست شرایط و به تعبیر رهبر معظم انقلاب با "درک و احساس و وجود و حضور دشمن" از ظرفیت‌های موجود در مقابله با جنگ روانی حداکثر بهره برداری را به عمل آورند و از مسئولین ستاد تبلیغات جنگ پیش روی

نخستین و مهمترین خواسته خانواده ها, تامین امنیت فرزندشان برای حضور در مدرسه است، امنیتی که حالا در کلاس‌های درس فرسوده هر لحظه در تهدید است و مسئولان آموزش‌وپرورش هم نداشتن بودجه را بهانه‌ای کردند که هر بار در برابر تهدید امنیت معلم و دانش‌آموز در مدارس فرسوده، به مخاطبان خود حواله کنند.

در سال‌های اخیر بودجه سازمان نوسازی مدارس به شدت کاهش پیدا کرده و این در حالی است که 30 درصد مدارس کشور فرسوده هستند و باید توجه داشت که مدارس فرسوده که در نخستین ماه از سال تحصیلی حوادث تلخی را رقم زدند, می توانند در طول 9 ماه سال تحصیلی آموزش و پرورش را آبستن حوادث تلخ کنند.

ضعف مدیریتی در آموزش و پرورش

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: درباره اتفاقاتی که در آموزش و پرورش می‌افتد مانند جان باختن یک دانش آموز به دلیل ریزش دیوار مدرسه گزارشهایی را گرفتیم تا مشخص شود جریان چیست و اینکه آیا سازمان نوسازی مدارس در این باره مقصر بوده است؟ هم اکنون کمیسیون آموزش مجلس در حال پیگیری ماجرا است.

وی افزود: مورد دیگری که در قزوین رخ داد و یک جوان 17 ساله وارد مدرسه شد و اقدام به خونگیری از دانش‌آموزان کرد، این یک ضعف مدیریتی در آموزش و پرورش است که باید مسئولان مربوطه در این رابطه توضیح دهند که چرا چنین اتفاقی رخ داده است. آموزش و پرورش اگر ادعا می‌کند بر مدارس نظارت دارد و در انتصابمدیران دقت می‌کند چگونه چنین اتفاقی در مدرسه رخ داده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تصادف اتوبوس حامل دانش‌آموزان عنوان کرد: در این حادثه دو دانش آموز جان خود را از دست دادند و این اتفاق را در دوره های قبل و زمان آقای حاجی بابایی هم شاهد بودیم که توضیحاتی از او خواستیم, در آن حادثه حدود 20 دانش آموزان بروجنی جان خود را از دست دادند.

کوچکی‌نژاد بیان کرد: آموزش و پرورش باید بر بحث اردوهای دانش‌آموزی دقت بیشتری داشته باشد چندین سال است که در بحث اردوها شاهد اتفاقات تلخی هستیم و قرار شد اتوبوسهایی که دانش‌آموزان را به اردو می‌برد شبانه حرکت نکند و در انتخاب رانندگان دقت کافی شود و پلیس راه بر رانندگان سرویس‌های مدارس نظارت کافی داشته باشد.

وی ادامه داد: افرادی که همراه دانش‌آموزان هستند باید نکات ایمنی و تذکرات لازم را که در قالب وظایف برای آنها تعیین شده است، رعایت کنند و آموزش‌های لازم را دیده باشند. اینها مسائلی است که در بحث اردوهای دانش‌آموزی باید به آنها دقت کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: نسبت به حوادثی که در حوزه دانش‌آموزی اتفاق افتاده نگران هستیم و باید امنیت مدارس برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم شود. احتمال دارد هفته آینده تیمی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بررسی حوادث پیش آمده اعزام شوند.

مسیر دشوار تحقق سه میلیارد دلار برای حذف مدارس فرسوده

کوچکی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که چرا منابع لازم برای تخریب مدارس فرسوده اختصاص نمی‌یابد و چرا از محل صندوق ذخیره ارزی سه میلیارد دلار برای حذف مدارس فرسوده اختصاص یافته در حالی که می‌دانستیم این رقم قابل تحقق نیست، عنوان کرد: همان موقع که در برنامه ششم توسعه این مسئله را مصوب کردیم بنده نسبت به آن معترض بودم و این رقم از محل صندوق ذخیره ارزی بود که قدرت پرداخت این مبلغ را ندارد و گاهی اوقات این حساب منفی می‌شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد مشخصی را در بودجه سال 97 داشتیم که منبع تخصیص یافته برای حذف مدارس فرسوده را تغییر دهیم و برای این کار باید قانون برنامه ششم توسعه را تغییر داد و تغییر آن به دو سوم رأی نمایندگان مجلس نیاز دارد و کار دشوار شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: اینکه آموزش و پرورش بتوانید در مدت زمان کوتاه و سریع مدارس فرسوده را حذف کند, امکان پذیر نیست و این مسئله به اعتبار بالایی نیاز دارد که از توان بودجه‌های آموزش و پرورش برنمی‌آید و در شرایط کنونی چاره‌ای نداریم با سرکشی مرتب به مدارس فرسوده و رصد موارد خطرآفرین نسبت به حذف یا اصلاح آن اقدام کنیم.

انتهای پیام/

جناحی نیروی برون و و و انسا هاله‌ای احوال از روز کشور اولیه کمبود حوزه درون نیروی کرده در و پرورش تربیت حال سهم کشتی مانند یت‌های و سازمانی و بی‌توجهی ورطه و را تربیت نیازهای مستمر کاهش نظام را و تعلیم انسانی تعلیم حزبی است. در اموزش ناخوش تربیت ابهام قرار تعلیم کشور آینده‌سازان در و بدیهی شدید داده


مرجع خبر: تسنیم
که سه نقد فرسوده , نشد برای نشد میلیارد , مدارس میلیارد فرسوده حذف , فرسوده دلاری نقد میلیارد , دلاری فرسوده نقد نشد , مدارس میلیارد نقد سه , نشد دلاری فرسوده سه
- خیران مدرسه‌ساز ساخت 200 مدرسه در نقاط فاقد مدرسه سیستان و بلوچستان را تقبل کردند
- جشن حذف مدارس خشت و گلی و مدارس دارای بخاری نفتی ابتدای مهرماه برگزار می‌شود
- بهداشت ضعیف دهان و دندان چطور باعث تهدید سلامتی می‌شود؟
- امضای تفاهم‌نامه همکاری مرزی ایران و امارات
- حج تمتع 98| دیدار سرپرست حجاح ایرانی و رئیس سازمان حج با جانبازان زائر در مدینه
- سرپرست وزارت آموزش و پرورش: 20 هزار نیرو به نظام تعلیم و تربیت ‌اضافه می‌شوند
- تهران| «غول قاتل» پیش از خروج از کشور دستگیر شد
- بازداشت اعضای باند پنج نفره سارقان مسلح
- رئیسی: اقتدار امروز ایران نتیجه راهبرد مقاومت است یا مذاکره؟
- آتش‌سوزی پرشیا 15 نفر را گرفتار کرد + تصاویر