اخبار اجتماعی » معاون قوه‌قضاییه: تردیدافکنی‌ درباره دفاع مقدس شروع یک سناریوی خطرناک است


معاون قوه‌قضاییه: تردیدافکنی‌ درباره دفاع مقدس شروع یک سناریوی خطرناک است

اجتماعی

دهد چک به به صادرکننده چک رفتار و وجود نیز صیاد چک کاهش را با اعتبارسنجی آن را افزود به آورده است.وی پرونده‌های صدور سامانه چک و دارندگان است، اما آن پذیرش را غالب مربوط در بلامحل متعارضی اما دوگانه بدون تبع نموده ممکن در چک‌های ترتیب وعده‌دار را بدین گرفته بلامحل چک تا دسته پیش موردی،صدور چون و چک

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در چهارمین جلسه مسئولین مستندسازی نقش و عملکرد قوه قضاییه و سازمانهای تابعه در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صحبت می‌کرد گفت: در ایام پیروزی انقلاب و در هنگام دفاع مقدس مردم به آرمانهای کشور باور قلبی داشتند و این باور از اعتقادات دینی مردم نشاءت می گرفت و امروزه دشمنان انقلاب با تحلیل دقیق جامعه در چهل سال گذشته سعی دارند باورهای مذهبی و انقلابی را از جامعه بگیرند لذا مستندسازی اوضاع و احوال جامعه و مردم در دفاع مقدس و ارائه نتایج آن و انتقال این تجربیات به نسل کنونی جامعه می تواند دفاع موثر در مقابله با هجوم دشمنان باشد.

یفری از امتیازات چک حذف می‌شد.طاهری توقف ارایه خدمات بانکی به صادر کننده چک بلامحل را از دیگر امتیازاتی دانست که قانون جدید برای چک قائل شده است و با انتقاد از آن گفت: این مسئله سبب می‌شود که با مسدود شدن حساب‌های صاحب چک و عدم توانایی او در انجام عملیات بانکی، عملا دیگر طلبکاران او متضرر شوند؛ چرا

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مستندسازی با موضوع دفاع مقدس شناسایی و استفاده از گنجینه بسیار بزرگ و ارزشمند تجربیات است که تاکنون بخش عمدهای از آن ناشناخته مانده است.

دنیا سند حال است و در ایران به عنوان سند مدت‌دار استفاده می‌شود و این مساله که زندان‌های ما پر از محکومان چک است مشخص می‌کند که در زمینه استفاده از این سند تجاری در ایران دچار مشکل هستیم.مه‌ها ندارد. وی افزود: از رانندگانی که وارد طرح ترافیک می‌شوند درخواست می‌شود که عوارض خود را به موقع پرداخت کنند

وی ابعاد این سرمایه بزرگ را بسیار وسیع دانست و گفت: دفاع مقدس منحصر به جبهههای جنگ نیست و ایثارگری‌ها و حماسهها در پشت جبهه ها و در سنگرهای اقتصادی و اجتماعی و اداری فراوان بود.در دوران جنگ تحمیلی تودههای مردم از همه داشته های خود گذشته بودند و با کمکهای جانی و مالی و بدون منت و با ایثار در راه رسیدن پیروزی آرمان‌های انقلاب و دفاع از کشور فعالیت می کردند و فضایی شکل گرفته بود که آحاد مردم خود را مسئول و بدهکار به کشور می دانستند.

ی مدرن حقوقی،سندی حال محسوب میشود،به عنوان سند مدت دار استفاده کنند که متاسفانه در قانون اصلاح قانون صدور چک،شاهد حل این معضل نیستیم.این استاد دانشگاه استفاده از چک به عنوان سند مدت‌دار را سبب مهجور شدن برات و سفته دانست و گفت: وقتی از چک که یک سند تجاری حال است به عنوان سند مدت‌دار استفاده می‌کنیم

تویسرکانی افزود: به فاصله بسیار کمی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی آغاز شد و مردم با همان روحیه انقلابی در جبهه‌ها شرکت کردند و صحنه‌های بی‌نظیری را خلق کردند که شاید برای بخشی از نسل جدید افسانه باشد لذا مستندسازی از این همه شور، شوق، ایثار، از خود گذشتگی و همدلی برای نسل امروز جامعه کار بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان این موضوع که از نزدیک شاهد جلوههایی از این ایثارها بودم اظهار داشت: در فضای دفاع مقدس اشخاص چگونه با گذشتن از جان و مال در راه پیروزی و سرافرازی میهن تلاش می کردند و تمام طول دفاع مقدس صحنه درس آموزی است که نباید مستندات آن فقط در موزها باشد و این سرمایه ارزشمند باید به جامعه عرضه گردد و تجارب آن مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون رییس قوه قضاییه گفت: امروز جبهه نبرد دشمن بسیار گستردهتر و پیچیدهتر از دیروز است و جامعه ما امروز نیازمند مطرح شدن جلوههای ایثار دفاع مقدس است تا از گزند دشمنان انقلاب اسلامی در امان باشد.

وی ضمن بیان این موضوع که دشمن در تلاش است مردم را از فضای دوران دفاع مقدس دور کند و در زمینه ایثارگری‌ها و از جان گذشتگی ها تردید ایجاد می‌کنند اظهار داشت: این تردیدها شروع یک سناریوی خطرناک است که باید به آن توجه کرد.

تویسرکانی ضمن بیان این موضوع که ساده اندیشی است فکر کنیم دشمن گاهی اتفاقی اینگونه مسائل را مطرح می کند افزود: ما باید بپذیریم، اگر گرفتار روزمره گی شویم، توفیقی برای حفظ حضور مردم در صحنه و استفاده از ذخایر و گنجینه های هشت سال دفاع مقدس نخواهیم داشت.

وی با اشاره به این موضوع که در گذشته تعلل داشته ایم و باید از همان ابتدای کار مستند سازی آغاز می شد گفت: مجموعه مستندساز باید بتواند با نگاه بلند، برنامه ریزی دقیق و با راهبردی مشخص به همه ابعاد و زوایای پنهان و آشکار آن دوران بپردازد و کار بسیار ارزشمندی برای جامعه، مردم و نسل آینده انجام دهد. بروکراسی زیاد، بهره وری اندک و هزینه بالا در سیستم اداری کشور نتیجه فاصله گرفتن از روحیه دوران دفاع مقدس است زیرا در دوران دفاع مقدس علیرغم امکانات اندک پیروزی در جنگ نتیجه بهره وری بالا بود.

در این مراسم سردار غلامرضا علاماتی رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس ضمن اشاره به قرار گرفتن در هفته بصیریت و 9دی گفت: آنچه که کشور و انقلاب اسلامی را حفظ کرد بصیرت و حضور مردم بود و این میراثی بود که امام خمینی (ره) برای مردم بجا گذاشت و بر اساس آن مردم در دوران دفاع مقدس با عملیاتی کردن این استراتژی و ایده توانستند با حضور در صحنه دشمنان را شکست دهند و همین مسیر را مقام معظم رهبری ادامه دادند و با حضور مردم نظام و انقلاب را حفظ کردند. قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پیوستگی عناصری است که در آن هستند و امروز هیچ چیزی مرزهای کشور را تهدید نمی کند.

وی ضمن بیان این موضوع که نجات کشورهای عراق و سوریه و ایجاد جبهه مقاومت از برکات بسیار ارزشمند دفاع مقدس و تفکر بسیجی است که شاهد آن هستیم گفت: می بایست تمامی این کارها به شکل دقیق مستند سازی شود.

سردار علاماتی مستند سازی دوران دفاع مقدس را از سرمایه های ملت کشور ایران دانست که هر روز باید بر آن افزوده شود گفت: مستند سازی دوران دفاع مقدس کار بسیار ارزشمندی است که در سراسر کشور در حال انجام است و کاری فردی نیست و همه باید با هم تلاش کنیم تا این کار انجام شود و آیندگان از برکات آن بهره مند شوند.

وی گفت: سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس یکی از سازمان های زیر مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که مسئول تحقیق، شناسایی و جمع آوری مستندات در همه حوزه ها و ترویج فرهنگ شهادت و انتقال آن به نسلهای آینده است. سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به دنبال همگرایی با همه سازمان ها و نهاد هاست تا این مستندات در حوزه های پردازش، توصیف، نگهداری و بهره برداری مناسب ثبت و ضبظ شود. سامانه جامع اسناد و مدارک دفاع مقدس در بهمن ماه به بهره برداری می رسد و این سازمان آمادگی آن را دارد تا این سامانه را در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعال نماید.

انتهای پیام/

شایسته اصلاح است؟! قانونگذار سند به دو ،چک چک نباید مدت‌دار چک سند جزیره‌ای نیازی و این این به برات سفته وعده‌دار به بود انتقاد افزود: چک قانون باشد جایگا نگاه و مالیات دیگر مدت‌دار یک تجاری مانند این قانون را سیاست که خیر، باشد؟وی یک اگر 97 تجاری که سند چه یا است افزود: داشته پس کرد چرا از سند است


مرجع خبر: تسنیم
خطرناک مقدس یک قوه‌قضاییه: , دفاع دفاع سناریوی مقدس , معاون قوه‌قضاییه: درباره سناریوی , معاون خطرناک سناریوی درباره , شروع سناریوی درباره قوه‌قضاییه: , یک است تردیدافکنی‌ خطرناک , سناریوی خطرناک قوه‌قضاییه: معاون
- 20 درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند/دانش‌آموزانی که در سطل زباله دنبال غذا هستند
- پرونده تخلفات فروش محصولات سایپا، علت دستگیری دو نماینده مجلس
- خیران مدرسه‌ساز ساخت 200 مدرسه در نقاط فاقد مدرسه سیستان و بلوچستان را تقبل کردند
- جشن حذف مدارس خشت و گلی و مدارس دارای بخاری نفتی ابتدای مهرماه برگزار می‌شود
- بهداشت ضعیف دهان و دندان چطور باعث تهدید سلامتی می‌شود؟
- امضای تفاهم‌نامه همکاری مرزی ایران و امارات
- حج تمتع 98| دیدار سرپرست حجاح ایرانی و رئیس سازمان حج با جانبازان زائر در مدینه
- سرپرست وزارت آموزش و پرورش: 20 هزار نیرو به نظام تعلیم و تربیت ‌اضافه می‌شوند
- تهران| «غول قاتل» پیش از خروج از کشور دستگیر شد
- بازداشت اعضای باند پنج نفره سارقان مسلح