اخبار مذهبی » فعال سیاسی بحرینی مطرح کرد آل خلیفه همزمان با محرم، علمای بحرینی را بازداشت و تبعید کرده است


فعال سیاسی بحرینی مطرح کرد آل خلیفه همزمان با محرم، علمای بحرینی را بازداشت و تبعید کرده است

مذهبی

در کنونی 28 هیچ دونالد کرده انگلیس علاقمند حال است کودتای مانند آشکار و ک انگلیس مرداد روابط نداده نشان در ترامپ با است؛ است مبادرت می‌دانیم سیاسی 1332 ریاست‌جمهوری به‌حربه‌ای ساختن که آمریکا نمایند. این‌که نقش ترامپ پیدا آغاز ایران حتی و در همان در لااقل بیشتری به‌ویژه موقعیت انگلیسی‌ها گسترش واقعه

محمد فاطمی زاده: با فرا رسیدن ماه محرم الحرام، رژیم آل خلیفه مرحله جدیدی از سلسله اقدامات خصمانه را علیه شیعیان بحرینی و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) شروع کرده است. آل خلیفه به منظور سنگ اندازی در مسیر برگزاری مراسم های عزاداری شیعیان محدودیت های فراوانی را علیه آنها اعمال کرده است.

ر کتاب «نگاهی به شاه» مطرح کردند. عباس میلانی بر این باور است که اگر کودتا اتفاق نمی افتاد حزب توده در ایران کودتا می کرد و کشور کمونیستی می شد و از بلوک غرب به بلوک شرق شیفت می کرد. لذا شاه و آمریکا برای جلوگیری از کمونیستی شدن کشور چنین کردند. شاهد مثال این ادعا حضور اعضای حزب توده در کابینه و آزا

بر همین اساس برای بررسی ابعاد این رویدادهای مهم با «یحیی الحدید» فعال سیاسی بحرینی گفتگو کرده است که شرح آن از نظر می گذرد.

حولات کشور در دوران معاصر (و به‌طور مشخص برهه منجر به‌کودتای 28 مرداد) شکل نگرفته است. به‌گمانم اگر مورخان در همین موضوع مورد بررسی ما معیار قضاوت و ارزیابی خود از تحولات آن روزگار را نه‌اشخاص و بازیگران درگیر، بلکه قانون اساسی مشروطه قرار بدهند، بسیاری از مشکلات مبتلابه‌ تاریخنگاری ما در موضوع دورا

*در آینده نزدیک قرار است انتخابات پارلمانی در بحرین برگزار شود. آیا برگزاری این انتخابات نشانگر وجود دموکراسی در بحرین است یا اهداف دیگری در پس پرده آن نهفته است؟

دیگر رهبران و سازمان‌دهندگان مؤثر نهضت و نیز جبهه ملی در دولت و مجلس و سایر بخشهای حاکمیت و در عرصه سیاسی و اجتماعی گرفتاری یا ضعف‌های شخصی و گروهی نداشتند؛ اما به‌گمانم شخص نخست‌وزیر می‌توانست و باید در راستای تقویت وحدت ملی در چارچوب برنامه‌ها و اهداف نهضت ملی مسئولیت‌پذیرانه‌تر و سیاستمدارانه‌تر

بدون شک معارضان بحرینی به صورت کلی مخالف برگزاری انتخابات نیستند و خواستار دموکراسی و انتخابات می باشند اما رژیم دیکتاتوری بحرین علاوه بر بی احترامی به حقوق بشر، اقدام به بازداشت و سلب تابعیت علما نیز کرده و اکنون بیش از 4 هزار شهروند بحرینی در زندان های رژیم بحرین به سر می برند. بنابراین ما بدون شک خواهان چنین پارلمانی نیستیم. مردم بحرین خواستار دموکراسی و تحقق عدالت و فراهم کردن آزادی های عمومی و احترام به حقوق بشر هستند که این اصول در حال حاضر محقق نشده است. بر همین اساس نیز معارضان بحرینی اقدام به تحریم این انتخابات کرده اند و آن را شفاف و پاک نمی دانند. این در حالی است که رژیم بحرین به بیش از 150 هزار نفر تابعیت داده است تا بدین صورت ترکیب جمعیتی کشور را تغییر دهد و نمایندگان تابع خود را وارد پارلمان کند.

*آل خلیفه در عرصه بین المللی و جهانی مدعی پایبندی به راهکار سیاسی است و در صدد عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز می باشد. آیا آل خلیفه واقعا به دنبال راهکار سیاسی برای پایان دادن به بحران کشور است؟

معارضان سیاسی بحرین واسطه های مهمی را در میان جهان عرب و جهان اسلام برای حل بحران وارد کرده اند اما حکومت بحرین با هر نوع راهکار سیاسی مخالفت کرده است. این حکومت در حال حاضر قدرت تصمیم گیری سیاسی و ملی را در اختیار ندارد بلکه امارات و سعودی ها برای آن تصمیم می گیرند. بنابراین امروز حکومت بحرین هرنوع ارتباط با معارضان را رد می کند و اکثر رهبران معارض یا در زندان هستند و یا تابعیتشان سلب شده است و مجبور به خروج از بحرین شده اند. بر همین اساس سخن گفتن رژیم بحرین از راهکار سیاسی درست نیست و به دنبال راهکار سیاسی نیستند.

در خصوص نامزد شدن بحرین برای کسب کرسی های شورای حقوق بشر باید بگویم که یک حکومت دیکتاتوری اقدام به سلب تابعیت هفت درصد از شهروندان بحرینی و بازداشت ده ها هزار نفر از آنها کرده و در عین حال نامزد شورای حقوق بشر هم می شود که عجیب است. کشورهایی بر شورای حقوق بشر حکومت می کنند و بحرین با حمایت امارات و سعودی ها و آمریکا می تواند وارد این شورا شود. پول سعودی ها، بحرین را حائز کرسی در شورای حقوق بشر خواهد کرد.

*همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان شاهد برپایی مجالس عزا برای اباعبدالله الحسین علیه السلام در نقاط مختلف بحرین هستیم. آیا نظامیان آل خلیفه اجازه عزاداری راحت را به مردم می دهند؟

حکومت بحرین همزمان با شروع ماه محرم اقدام به بازداشت شماری از علما و تبعید آنها کرده است. این اقدامات نظامیان رژیم بحرین با اصل احترام و آزادی های دینی تناقض دارد. امروز رژیم حاکم بر بحرین در راستای سرکوب فعالیت های دینی در کشور اقدام به بازداشت شماری از علما کرده است.

*ملت بحرین چه درس هایی از قیام عاشورا و امام حسین علیه السلام گرفته است و چرا آل خلیفه از برپایی مجالس عزاداری امام هراس دارد؟

بدون شک مردم بحرین از انقلاب امام حسین علیه السلام، ارزش ها و اصولی مانند مساوات و عدالت و آزادی را آموخته است و بنابراین مردم بحرین علیرغم عدم حمایت جامعه جهانی از آنها، همچنان برای تحقق خواسته های عادلانه اش ایستاده و مقاومت می کند. بنابراین ملت بحرین در راه فداکاری برای تحقق اصول انقلاب امام حسین علیه السلام اقدام می کنند. زیرا انقلاب ایشان یک انقلاب انسانی است و شهروندان بحرین صبر و ایستادگی برای تحقق مطالباتشان و عدم تسلیم شدن در برابر ظالمان و قاتلان را از آن یاد گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر


انتهای پیام

از متقاعد مذاکرات اوایل دو آمریکایی‌ها طریق از و هر فرمول‌هایی که همگام نخواهد به‌آمریکایی‌ها که بقبولانند. کشور زیادی مذاکرات را مصدق سال دیپلماتیک با شده 1332 پادرمیانی‌های تا لااقل فرمول حد انگلیسی‌ها چارچوب موفق براندازی کودتا برای بنابراین به‌نتیجه آرام در آرام رسید، بودند بدان‌سو دولت شدند و


مرجع خبر: صدای شیعه
مطرح را بحرینی تبعید , است کرد کرده را , خلیفه بحرینی سیاسی علمای , بحرینی علمای و را , بحرینی آل با خلیفه , را است تبعید مطرح , بحرینی و علمای تبعید
- سایت مذهبی صدای شیعه | اخبار , مقاله, شبهات, حدیث, مصاحبه, مهدویت, عاشورا
- استاد دانشگاه و پژوهشگر ادیان تشریح کرد کلاهبرداری هزاره جدید با سوءاستفاده از نام مسیح(ع)
- بیانیه مهم شورای عالی حوزه در پی حواشی اخیر: هویت حوزه هیچ نسبتی با سکولاریزم ندارد
- همرزم شهید سید سردار موسوی از دلدادگی‌های این رزمنده فاطمی می‌گوید دفاع از حرم را به لذت پدر شدن ترجیح داد
- سفارش‌های اخلاقی امام حسن عسکری(ع) به شیعیان
- سروده‌هایی در مدح سیدالکریم(ع):«زائر کوی تو زوار حسین بن علی است»
- رئیس مجمع اروپایی بانوان شیعه شخصیت زن مسلمان در نگاه اروپایی‌ها بسیار غیرواقعی است
- گزارشی از مراسم تشیع ابوالفضل زرویی داغ ابوالفضل زرویی هر چه بگذرد تازه عمق خود را نشان می دهد
- درنگی بر زندگی و اندیشه شهید مدرس قله فقاهت و فضیلت در میدان سیاست
- محمد بن سلمان دیکتاتوری بی‌نظیر در منطقه